შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, განზრახ მკვლელობის ბრალდებით 2003 წელს დაბადებული ლ.ს. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ სენაკის მუნიციპალიტეტში, წარსულში არსებული კონფლიქტის შედეგად, ბრალდებულსა და მის სამეგობროს, კონფლიქტი მოუვიდათ, 1998 წელს დაბადებულ თ.გ.-სა და მის მეგობრებთან, რის შედეგადაც ბრალდებულმა თ.გ.-ს ცივი იარაღის გამოყენებით დაზიანებები მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. თ.გ. სამედიცინო დაწესებულებაში გარდაიცვალა. მომხდარი ინციდენტის შედეგად ასევე ჯანმრთელობის დაზიანება მიიღო რამდენიმე პირმა.
სამართალდამცველებმა ბრალდებული ლ.ს. მომხდარიდან რამდენიმე საათში, ცხელ კვალზე დააკავეს. იგი აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.

• Police of Samegrelo solved the case of premeditated murder in Senaki
The employees of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative measures and investigative actions, detained L.S. (DoB 2003), for premeditated murder.
The investigation established that in Senaki municipality, as a result of the conflict that took place in past, the accused person and his friends had a conflict with T.G., (DoB 1998) and his friends, as a result of which the accused person injured T.G. with a cold steel and left the scene. T.G. died in a medical facility. As a result of the incident, several people were also injured.
Law enforcement officers detained L.S. few hours after the incident. He has already pleaded guilty.
Investigative activities are still in progress in order to identify and arrest others accused of the mentioned crime.